DIGI novinky: Ve Smartu přibyla trvalá blokace karty
03/2023
Kvůli trvalé blokaci karty už nemusíte nikam volat
TIP: Dočasná blokace, která je ve Smartu už dlouho, ve výše uvedených případech nestačí. Objevte, jak postupovat při ztrátě karty, kdy použít dočasnou a kdy trvalou blokaci.
K čemu trvalá blokace slouží? Je to taková záchranná brzda, za kterou doporučujeme zatáhnout, jakmile vám vaši kartu ukradnou, ztratíte ji, případně máte podezření, že vám ji někdo zneužil. Stejně tak i v případě, že si prostě jen nejste 100% jistí, že je karta v bezpečí a že se k ní nemůže dostat nikdo cizí.
Přejeme vám, abyste trvalou blokaci v nejbližší době nepotřebovali. Ale když na to přijde, tady je návod, jak na to:
- V hlavním menu Smartu „Přehled“ najděte „Platební karty“. Vyberte tu kartu, kterou chcete trvale zablokovat.
- V záložce „Nastavení“ sjeďte až dolů na „Zablokovat kartu“. Klikněte na tlačítko „Trvale zablokovat“ a vyberte důvod.
- Hotovo, karta je zablokovaná, hned vám vyrobíme novou. Platební údaje k nové kartě najdete ve Smartu okamžitě, abyste mohli dál platit mobilem a chytrými hodinkami.
Přiřazování kategorií ve Smartu je přehlednější
Abyste se rychleji zorientovali v pohybech na účtu (historii plateb), zpřehlednili jsme vám automatické přiřazování kategorií. A pokud se stane, že jsme se s kategorií netrefili, jednoduše si ji v detailu platby změníte na jinou.
Mimochodem, v pohybech už nějakou chvíli funguje plnohodnotné fulltextové vyhledávání až 5 let dozadu. Přečtěte si,co to fulltextové vyhledávání je a jak vám pomůže.